top of page

Nowiniec Staw Nr 3

Staw Nr 3 w Nowińcu to ogólnodostępne łowisko przeznaczone dla członków Polskiego Związku Wędkarskiego (PZW). W celu korzystania z tego łowiska obowiązują poniższe zasady:

 1. Warunkiem wędkowania jest posiadanie aktualnych składek członkowskich oraz opłat na ochronę i zagospodarowanie wód wniesionych w Okręgu PZW w Zielonej Górze.

 2. Wędkarze indywidualni mogą korzystać z łowiska w wyznaczone dni powszednie, tj. wtorek i czwartek, w godzinach od 8:00 do 19:00. Rezerwacji można dokonać telefonicznie pod numerem 531 550 741 na najbliższy tydzień. Pierwszeństwo mają wędkarze korzystający z łowiska po raz pierwszy. Jeśli są wolne stanowiska, można dokonać rezerwacji.

 3. Rezerwacja łowiska dla zorganizowanych zawodów jest obowiązkowa i prowadzona przez biuro Okręgu PZW w Zielonej Górze, zgodnie z regulaminem dla kół PZW. Zawody odbywają się tylko w soboty i niedziele.

 4. Zasady ogólne: Pojazd należy pozostawić na parkingu. Po przyjeździe należy zgłosić swoją obecność pracownikowi obsługi, który po sprawdzeniu dokumentów uprawniających do wędkowania wskaże stanowisko do połowu.

 5. Dozwolone jest wędkowanie jedną wędką z brzegu, metodą gruntową lub na spławik. Wymagana jest grubość żyłki wynosząca co najmniej 0,22 mm. Zabronione jest stosowanie plecionki zarówno na przyponach, z wyjątkiem włosa. Dozwolone są tylko haczyki bezzadziorowe o maksymalnym rozmiarze 8.

 6. Zabrania się zabierania złowionych ryb z łowiska. Obowiązuje zasada "NO KILL" - złów i wypuść.

 7. Wszyscy wędkarze są zobowiązani do posiadania podbieraka, maty, wypychacza oraz odkażacza.

 8. Zabrania się używania siatek oraz podnoszenia ryb za skrzela. Złowioną rybę należy natychmiast wypuścić do tej samej wody, zachowując należytą ostrożność. Wyjątkiem są Sumik karłowaty i Czebaczek amurski, które można zabrać do pojemnika na łowisku przy parkingu.

 9. Podczas wędkowania wędka musi być pod stałym nadzorem.

 10. Wszyscy wędkarze zobowiązani są do przestrzegania ogólnych zasad zachowania się nad wodą, zgodnie z Regulaminem Amatorskiego Połowu Ryb PZW.

 11. Szkółka Wędkarska PZW Koła Nr 1 w Lubsku oraz pracownik obsługi, mający prawo do kontroli, pełnią funkcję opiekuna stawu nr 3 w Nowińcu w imieniu Polskiego Związku Wędkarskiego Okręgu w Zielonej Górze. W przypadku stwierdzenia łamania zasad wędkowania określonych w niniejszym regulaminie, należy powiadomić pracownika obsługi lub uprawnione służby (SSR – tel. 786 260 009, Policja – tel. 997).

 12. Nieprzestrzeganie regulaminu skutkuje wykluczeniem możliwości ponownej rezerwacji łowiska.

 13. Teren łowiska i parkingu należy opuścić przed godziną 20:00.

 14. PZW Okręg w Zielonej Górze nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione na łowisku i parkingu. Zastrzega sobie również prawo do zmiany regulaminu.

 15. Obiekt jest monitorowany zgodnie z nowymi standardami RODO (Rozporządzenie Ogólne o Ochronie Danych Osobowych).

Nowiniec_1.jpg
No_kill_maly.jpg
bottom of page