top of page

Zostań członkiem Koła PZW

Informacje jak zostać członkiem PZW, jak uzyskać kartę wędkarską. 

Karta Wędkarska – Jak zdobyć Kartę Wędkarską?

Karta Wędkarska – Aby łowić na polskich wodach, konieczna jest karta wędkarska. Jest to dokument ważny dożywotnio, wydawany dorosłym i młodzieży od lat 14 przez właściwe dla miejsca zamieszkania starostwo powiatowe. Aby go otrzymać, należy zdać egzamin z przepisów dotyczących wędkowania.

Prawo do egzaminowania ma Polski Związek Wędkarski (Komisja Egzaminacyjna przy najbliższym Kole PZW lub komisja organizacji społecznej pow. 200 członków zarejestrowana  w powiecie na dzień 1 stycznia br. ). 

Nasze koło przeprowadza egzaminy na kartę wędkarską – kontakt w sprawie egzaminu:

kol. Leple Piotr (tel. 694 415 227)

kol. Olczyk Jarosław (tel. 691 389 717).

Wysokość opłat za egzamin na kartę wędkarską:

Mężczyźni – 40 zł
Kobiety, studenci – młodzież ucząca się 16-24 lat (za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej lub studenckiej) – 20 zł
Młodzież 14-16 lat – Zwolnieni z opłat – 0 zł

 

Opłatę egzaminacyjną wnosimy na konto:

Polski Związek Wędkarski Okręg w Zielonej Górze
ul. Bartosza Głowackiego 9, 65-301 Zielona Góra
Nr. Rachunku: 96 1750 1149 0000 0000 0257 8212
Tytułem: Egzamin na kartę wędkarską w kole PZW Stelmet Zielona Góra

Gotowe druki wpłaty za egzamin:

 

 

Po dokonaniu opłat

Z wiedzą zdobytą po zapoznaniu się z Rozporządzeniem i potwierdzeniem dokonania opłaty, należy przyjść na egzamin do siedziby Koła PZW Stelmet ul. Gorzowska 20, Zielona Góra (po wcześniejszym uzgodnieniu terminu). Egzamin jest ustny – zadanych zostanie kilka pytań, sprawdzających znajomość Rozporządzenia. Po udzieleniu prawidłowych odpowiedzi otrzymasz „Zaświadczenie o zdanym egzaminie na kartę wędkarską”.

 

Zdany egzamin – otrzymanie zaświadczenia

Z otrzymanym zaświadczeniem należy udać się do Urzędu Miasta lub Starostwa Powiatowego (wykaz urzędów). W urzędzie wypełnia się wniosek o wydanie karty wędkarskiej i dokonuje się opłaty w wysokości 10 zł. Do wniosku należy dołączyć 1 zdjęcie (identyczne jak do dowodu osobistego: 3×4 cm) i zaświadczenie o zdanym egzaminie. Karta wędkarska zostanie wyrobiona „od ręki”. W urzędzie zostaniesz poproszony o okazanie swojej tożsamości, dlatego koniecznie należy posiadać przy sobie dowód osobisty bądź inny dokument ze zdjęciem.

Dla mieszkańców Zielonej Góry odbiór karty UM Zielona Góra, ul. Dąbrowskiego, pok. 108 p. Katarzyna Rogowska (+48) 68 45 44 663

UWAGA!

Sama karta wędkarska nie uprawnia Nas do wędkowania na wodach zarówno Polskiego Związku Wędkarskiego jak i innych użytkowników rybackich! (wyjątek stanowią wody należące do skarbu Państwa nie będące w dzierżawie, które są wykazane w odpowiednich rozporządzeniach )Karta wędkarska jest tylko dokumentem potwierdzającym, że znamy przepisy dotyczące Ustawy o rybactwie śródlądowym. W celu wędkowania zgodnie z prawem, należy wykupić zezwolenie na wędkowanie na dany akwen.

bottom of page